طرز تهیه روغن خراطین

طرز تهیه روغن خراطین


طرز تهیه روغن خراطین

 

این توضیح برای افرادی است که بدنبال روش تهیه روغن خراطین هستند و میخواهند خودشان اقدام به تهیه و ساخت آن کنند،

در اصل خراطین نام دیگر کرم خاکی است و کرم خراطین بصورت خشک برای روغن گیری مورد استفاده قرار میگیرد. این کرمها باید کاملاً بهداشتی و تخلیه شده شکم باشد. انواع مختلفی کرم خراطین در بازار وجود دارد که بهترین آن کرم خراطین ریز و سرخ است که داخل شکم آن کاملا تخلیه شده باشد و اصلا خاک نداشته باشد.

برای تهیه روغن خراطین به پایه روغنهای صد در صد خالص و با طبع گرم نیاز است. در اصل کرم خراطین باید خواص خود و مولکولهای مفید خود را طی فرآیندی خاص، وارد روغنهای پایه کند.

به تناسب روغن پایه، باید نصف میزان کرم خشک خراطین پودر شده یا نیمکوب شده داشته باشید.

برخی داخل آن از گیاهانی گرم همچون میخک، جوز هندی و دارچین استفاده میکنند.

تمامی این اقلام باید به مدت 60 روز در ظرفی شیشه‌ای ریخته شود و روزی دو مرتبه کاملا تکان داده شود.

مراحل تولید روغن خراطین بسیار سخت و طولانی است و بسیاری مواقع افراد با صرف هزینه زیاد،‌ اقدام به ساخت آن میکنند اما برای به عمل آوردن آن، تجربه کافی نداشته و محصول خوبی تولید نمی کنند.

از اینرو ساخت روغن خراطین برای مصارف کم، مرقون به صرفه نبوده و بهتر است از روغنهایی که با نظارت دقیق زیر نظر افراد با تجربه در زمینه طب سنتی انجام شود.

امروزه روغن خراطین های زیادی با ظواهر مختلف و عنوان متفاوت در بازار هستند و این موضوع موجب بی اطمینانی افراد در تهیه و استفاده آن میگردد.

بنابراین حتما در هنگام تهیه روغن خراطین به خصوصیات روغن خراطین اصل که توضیح کامل آن ارائه شده است، توجه فرمائید و یا روغن خراطین مارک میراکل را مستقیما از نمایندگی فروش آن (سایت دی تو دی بای) تهیه بفرمائید تا از کیفیت و اصل بودن آن اطمینان خاطر داشته باشید.

روغن خراطین اصل

خرید روغن خراطین میراکل